Novinky

POZOR ZMĚNA - VŠECHNY PONDĚLNÍ A ČTVRTEČNÍ TRÉNINKY POSUNUTY O 15 MINUT POZDĚJI NEŽ BYLY!!!!!!!!!!!!

NA STRÁNKÁCH JIŽ UVEDENY NOVÉ ČASY.

POZVÁNKA NA TURNAJ GP B U17 Ústí nad Labem 22. 9. 2018

Zveme všechny na víkendový turnaj Grand Prix B U17, který se koná 22.9. – 23.9.2018 od 9.00 hodin v hale UJEP v Resslově ulici v Ústí nad Labem - Klíši.

Krásná nová hala je připravena přivítat klání této velikosti a takového významu. Takto významnou událost pro mladé badmintonistky a badmintonisty jsme v Ustí nad Labem ještě nepořádali.

Grand Prix je určena „dětem“, kterým ještě nebylo 17 let. A sem k nám se o víkendu sjede česká špička této věkové kategorie, celkem zhruba stovka hráček a hráčů z celé republiky. Celý turnaj bude řídit předseda Komise rozhodčích ČBaS Jan Kolář, který byl rozhodčím i na olympijských hrách v Londýně. Tedy i na tomto postu bude česká špička.

Přijďte se podívat, jak se hraje vrcholový badminton. Jak se hraje nejrychlejší raketový sport světa. Povzbuďte domácí hráče Chemičky Ústí nad Labem, kteří se kvalifikovali na tento turnaj. Přijďte jim svým fanděním pomoci získat to nejlepší umístění.

Budete svědky nádherných utkání ve všech kategoriích. Na devíti kurtech uvidíte tvrdé souboje v mužské dvouhře i čtyřhře, ladné pohyby v ženské dvouhře i čtyřhře a kombinaci obojího ve smíšené čtyřhře. Všichni hráči jsou připraveni poprat se o každý míč a každý bod.

Zjistíte, že badminton dávno není jen „dovolenkové plácání u vody“, ale nádherný sport, kde je třeba skloubit pohyb, postřeh, rychlost i chytrost.

Každý z vás si tento sport může přijít k nám vyzkoušet. Třeba zrovna ve vašich dětech najdeme budoucí světovou jedničku v badmintonu.

Těšíme se na každého z vás.


INFORMACE K NOVÉ SEZÓNĚ 2018/19

Začínáme v pondělí 3. 9. 2018 v tělocvičně Střední průmyslové školy, Resslova ulice. Zařazení do tréninkových skupin i časy tréninků zůstávají stejné jako minulou sezónu.


V pondělí 3. 9. 2018 od 16 00 začíná také nábor nových členů v tělocvičně Střední průmyslové školy - Resslova ulice. Nábor bude probíhat první 3 týdny v září, vždy v pondělí od 16 00 hod na SPŠ a ve středu od 15 45 na hale UJEP. Zájemci mají možnost vyzkoušení 4 tréninků a po jejich absolvování se rozhodnout pro přihlášení do oddílu.


Na všechny se už moc těšíme - Martina, Alena, Vojta a Vojta.


GP B U15 PRAHA - 15. 9. 2018


Naše výprava U15 se zúčastnila v oslabeném složení (Ondra Běhounek, Ondra Pálinkáš, Linda Hájková, Adélka Krejčí a Anička Šafrová), ale s o to větším elánem.

Náš jediný smíšený pár, který se dostal do hlavní soutěže (Linda s Ondrou Běhounkem) se probojoval až do třetího kola, kde podlehl budoucímu vítězi a prvnímu nasazenému páru. I tak Linda s Ondrou favoritovi hodně vzdorovali.


Velikým úspěchem tohoto turnaje je ale 3. místo Ondry Běhounka ve dvouhře chlapců. Ondra hladce procházel turnajem celou sobotu a všechny soupeře nechával za sebou. Na semifinálový zápas, hraný až v neděli, si Ondra přivezl i vlastní fanynky, které ho mocně povzbuzovaly a tlačily k vítězství. I tady ho ale zastavil budoucí vítěz celého klání.

Velká gratulace ONDROVI!!!!! A všem ostatním veliké DÍKY!!!

GP C U17

První domácí turnaj GPC nové sezony se konal 8.9.2018 a byl plně obsazen hráči kategorie U17. Zúčastnili se ho hráči ze severních, středních i západních Čech, dokonce i přijela dvojice hráčů z dalekého německého Tröbitzu. Nejpočetnější však byla naše výprava ve složení Adam Hájek, Míša Salava, Patrik Valjent, Ondra Běhounek, Ondřej Pálinkáš, Dáňa Oros, Linda Hájková, Karolína Křížová, Bětka Dragounová, Terka Zavadilová, Barča Zimová, Kačka Zimová, Adéla Krejčí a Anička Šafrová.

Turnaj byl pro všechny moc náročný, ráno od deváté hodiny naši borci bojovali o všechna cenná umístění. To nejcennější se nakonec podařilo až v půl osmé večer. Dvojice Adam Hájek a Míša Salava si nechala to nejlepší nakonec a domů odjela jako zlatá v mužském deblu.

K tomuto krásnému výsledku jsme dále přidali třetí místo v ženském singlu (Linda Hájková), třetí místo v ženském deblu (Kája Křížová a Bětka Dragounová) a třetí místo v mixu (Adam Hájek a Kája Křížová).

Děkujeme všem hráčům za hojnou účast a za moc pěkná utkání. Děkujeme i celému týmu za pomoc s organizací turnaje ve dvou sportovních halách.

Blahopřejeme všem vítězům!!!

Věříme, že za 14 dní na turnaji GPB na hale UJEP tato krásná umístění minimálně zopakujeme 😀😀😀.


GP C U17 KLADNO


A po prázdninách jsme dnes 2.9.2018 vyrazili na turnaj GPC U17 do Kladna. První turnaj po prázdninové přestávce jsme pojali jako přípravu na turnaj konaný příští týden na domácí půdě. Sice nás bylo početně nejvíce (Linda Hájková, Karolína Křížová, Terka Zavadilová, Adéla Krejčí, Kačka Zimová, Barča Zimová, Patrik Valjent, Adam Hájek, Michal Salava, Ondra Běhounek a Ondřej Pálinkáš), ale...


Za zmínku stojí úspěch dvojice Adam Hájek a Michal Salava, kteří v deblu získali stříbrnou medaili. Ostatní nám zatím drží prázdninové tempo, ale toto se jistě změní hned 8.9.2018, kdy pořádáme turnaj doma.

Velkým úspěchem však byla výměna různých kousků oblečení, které se během soustředění zatoulaly k různým účastníkům :-). Už chybí jen jedno ztracené žluté třičko s Koukalem. Poctivý nálezce bude patřičně odměněn :-).

Těšíme se na další úspěchy našich hráčů a hráček!!!

najdete na následucím odkazu:


GP B U15 PARDUBICE

Poslední turnaj sezóny... naše výprava vyrazila do Pardubic na Béčka... Ta hezčí část výpravy už v pátek 29.6.2018 (Linda Hájková, Terka Zavadilová, Adélka Krejčí a Anička Šafrová), aby se večer mohla ještě zkoncentrovat na hru, taktiku a vítězství. V sobotu 30.6.2018 se k nám připojil i zbytek zájezdu (Ondra Běhounek a Ondra Pálinkáš).

Večerní školení se ale na sobotní hře moc neprojevilo, takže od září určitě znásobíme tréninkové dávky 😀.

Sobota byla zakončena přednáškou malajského mistra a již nyní se těšíme na novou sezónu 😀😀😀.

Krásné prázdniny!!!


DRUŽSTVA U15

V sobotu 16.6.2018 naše patnáctky dorazili opět do Teplic na druhé kolo soutěže družstev. Výprava byla početná – Ondřej Běhounek, Ondřej Pálinkáš, Patrik Valjent, Linda Hájková, Adéla Krejčí a Anna Šafrová. Sice nám chyběla Terka Zavadilová, ale i tak nás bylo dost. A opět jsme nezaváhali. Teplice B jako prvního soupeře jsme porazili 7:0, pak následovalo družstvo Teplic A, kde už jsme se malinko zapotili. Výsledek byl pro nás něco málo šťastnější – 4:3. Nakonec jako minule Baník Most a jako minule 5:2. Uhájili jsme první pozici, neprohráli s žádným soupeřem a zaslouženě postupujeme do finále, které se odehraje na podzim v Liberci. Děkujeme, týme!!!

Jen prosím trenéra Vojtech Hajek, aby hráči dostali také základní kurz fotografování 😊, opět žádný z nich nedokázal nic vyfotit... :-)


ODDÍLOVÝ TURNAJ 2018

V neděli 10.6.2018 pořádala Chemička tradiční turnaj rodičů s dětmi. Tento turnaj je určen pro všechny, co se chtějí pobavit a strávit příjemný den ve cvičkách a s raketou v ruce. Všechny děti chtějí naopak svým nejdražším ukázat, jak hodně se jim na kurtu daří.

Naše děti nám to v neděli rozhodně ukázaly 😊.

Na turnaj se přihlásilo 25 párů. Hrálo se nelítostně, tvrdě a bez smilování, ale fair play a hlavně s úsměvem na rtech. Páry se nám rozdělily do dvou výkonnostních skupin, aby si každý mohl užít hru i když není zrovna Petr Koukal.

Ve skupině A tedy nakonec vyhráli Ondra Běhounek s Adamem Šrámkem. Skupinu B ovládli taťka a syn Bojkovi. Všichni ale bojovali statečně. Zde více než kdy jindy platilo heslo, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

Na konci turnaje byli oceněni všichni, kteří dlouhodobě reprezentují klub na celorepublikových turnajích. Všichni, kdo hrdě nosí klubový dres. Avšak nikoli za výkony či za postavení v žebříčku, ale za jejich loajalitu, přístup, kázeň a oddanost nejen na turnajích. Všichni si tedy z turnaje odnesli cenu, která je potěšila.

V neposlední řadě DĚKUJEME všem trenérům, kteří se našim dětem celoročně věnují. Děkujeme za tu atmosféru, za přístup a za to, že naše děti chodí trénovat rádi!!!


TURNAJ U11, U10 a U9


V sobotu 26.5.2018 jsme pořádali v další turnaj, tentokrát pro naše nejmenší. Už tady je vidět, že nám tu rostou velké naděje do dalších let.


V kategorii U9 si krásné druhé místo vybojovala Zuzanka Šemberová a třetí Pavlík Smil. Kategorie U10 byla zlatá pro Monču Niedermayerovou a stříbrná pro Marcela Marka. A další moc pěkný úspěch, stříbrný,


zaznamenal v kategorii U11 Bořek Bojko. Moc blahopřejeme a děkujeme těm větším "prckům" za pomoc při rozhodcování 😀

DRUŽSTVA U15

Dnes odstartovala soutěž družstev i pro kategorii U15. Naši natěšení hráči se skoro prali mezi sebou o to, kdo bude hrát 😊. Družstvo ve složení Ondřej Běhounek, Ondřej Pálinkáš, Patrik Valjent, Linda Hájková, Adéla Krejčí, Anna Šafrová a Tereza Zavadilová v prvním kole proti družstvu Teplice B nezaváhalo a vyhrálo vše, co šlo - 7:0. Druhé kolo proti Teplicím A již bylo těžší, ale i toto družstvo jsme porazili - 5:2. V posledním kole nás čekal soupeř opět těžký v podobě Baníku Most. I Baník jsme ale dokázali porazit - 5:2. Z Teplic si tedy dnes odvážíme první místo a dobrou pozici pro další kola. Rádi bychom ukázali i odpovídající fotodokumentaci, avšak všichni pověření fotografové zrovna pracovali na jiném projektu... 😀


GP C U17

Včera padaly teplotní rekordy všech dob, tak jsme si řekli, že bude lepší se před letním žárem schovat do haly ve velkém městě Praze na turnaj GP-C open, ta bude určitě klimatizovaná. Možná byla, ale zapnutá nebyla. Jenže to pořádající klub netušil, že už jsme nastavený na Rumburk a jsme jím řádně zoceleni. Vůbec nás nemůže rozhodit, že třeba i z držátka rakety kape pot.

A odnesli to i soupeři - porazili jsme hodně žebříčkově silnějších hráčů. Až se pořadatel z té výhně zchladí, tak sem i přidáme pavouky.

Nejlepší ze všech byli Karolína Křížová a Adam Hájek, kteří si domů přivezli bronz v mixu.

Gratulujeme a těšíme se na další turnaj.


GPC U17

V sobotu 17.3. jsme vyrazili na turnaj do velkého města Prahy a hráčům bylo splněno přání a jelo se velkým autem. Zájem o výjezd byl tak velký, že se muselo jet ještě i plným osobákem.

Nejlepšího výsledku dosáhl Ondra Běhounek - 5. ve dvouhře. To a ještě společná cesta, ale byly asi tím jediným hezkým na celém turnaji, který vypadal, jak kdyby se hrál v Indii nebo na Sibiři.

Více info je u jednotlivých reportážních fotografií. Není jich moc. Hlavně fotíme při závěrečných párovkách, ale ty byly dokonce kvůli puči vyvolaném všemi hráči a trenéry zrušeny.

GPC U15

V sobotu 3.2.2018 jsme pořádali turnaj GPC U15.

Řádně jsme se připravili na novou tělocvičnu, zametli červený koberec, zašili sítě, prodloužili lana a ozdobili mašličkami. Do takto nazdobené haly jsme vyslali tým ve složení Linda Hájková, Adéla Krejčí, Anna Šafrová, Veronika Pondělíková, Ondřej Běhounek, Ondřej Pálinkáš, Ondřej Kořínek a Daniel Oros.

Tradičně jsme zahájili smíšenou čtyřhrou, kde nám dvojice Linda a Ondra B. hned vybojovala zlatou medaili a zasloužený postup na „áčka“ do Brna. Zbylé tři páry buď hledali kurt, nebo raketu nebo míč nebo sami sebe :-). Kupodivu žádný další pár neprošel přes první kolo.
Ani tento nezdar naše hráče z klidu nevyvedl a ve dvouhrách v prvním kole opět pokračovali v poklidné hře. Do dalších kol postoupila jen polovina. Adélka Krejčí však skončila hned ve druhém. Zato Linda Hájková to dotáhla do bronzového konce. Ondra B. a Ondra P. se již tradičně utkali až ve finále, šťastnější byl Ondra Běhounek. Oba ale postoupili též do Brna.

A čtyřhry? Linda ve dvojici s Nicolou Königovou získali stříbrné medaile. A Ondra s Ondrou opět nepřipustili, aby jejich zlatá medaile visela na krku komukoli jinému :-).

Blahopřejeme všem!!!


GP A U13

Cesta páru Marek Štych (Teplice) a Sára Orosová (Ústí) na GP A U13 končí bohužel už v prvním kole. Výkon pěkný, trocha trémy a výsledek 13:21, 20:22 proti páru Valouch, Trötzmüllerová z Brna.