GP A Dospělých Český Těšín 10. 1. 2015

Post date: Jan 14, 2015 4:16:36 PM

Na tento turnaj, který se konal až na druhé straně republiky, odjeli sestry Pilařovy a Jan Vitvera.

Honza nastoupil pouze do jedné disciplíny, a to dvouhry mužů. Aby se mohl zúčastnit hlavní soutěže, musel nejprve v pátek vyhrát kvalifikaci. Díky dvěma vítězstvím se mu to podařilo. V hlavní soutěži pak v prvním kole dostal Segeče, se kterým si poradil na dva sety a postoupil tak do druhého kola, kde na něj čekal první nasazený a pozdější vítěz turnaje Adam Mendrek, na kterého Honza už nestačil.

Petra v mixu spolu s Mirem Šídou (TU Liberec) prohráli hned v prvním kole. Lucka s Kurzem Lukášem (Astra Praha) jako nasazený pár čekali na vítěze z prvního kola. Probojoval se k nim pár Drančák – Lajdová M. (pozdější vítězové). První set byl v režii protihráčů, ale v druhém setu se naši chytili a dokázali s nimi hrát velmi vyrovnaně, škoda, že jim nevyšla koncovka a prohráli tak 20:22.

Petra v singlu bohužel nepředvedla moc dobrý výkon. První kolo měla volné a v druhém hrála proti Zelinkové. Byl to třísetová boj, který skončil vítězstvím Zelinkové.

Ve čtyřhře dívek nám nalosovali do první kola pár Milová-Ausbergerová. První set byl pro nás trochu trápení, ale naštěstí ve druhém a třetím setu jsme dokázaly zlepšit pohyb a tak zvítězit. Ve druhém kole jsme měly pro nás „neoblíbený“ pár Milisová – Černá. Bitva na tři sety bohužel neskončila naším vítězstvím a tak si z turnaje odvážíme 5. -8. místo.