GP A dospělých Benátecký pohár

Post date: Sep 8, 2014 9:06:47 AM

Na turnaji GP A dospělých v Benátkách Chemičku reprezentovali Kuba Vitvera, Mára Löffler, Péťa a Lucka Pilařovy.

Pro některé začal turnaj již v pátek, kdy museli hrát kvalifikaci. Péťa s Márou nastoupili v mixu. Bohužel to pro ně nebyl příliš úspěšný den. První dvě kola si se soupeři poradili, ale poslední zápas o postup do hlavní soutěže jim nevyšel. Na dva sety prohráli s L. Kolářovou a J. Loudou těsně v koncovce 18 a 19. Zato Kuba se úspěšně kvalifikoval v singlu. Pěkně se zapotil u dvou třísetových zápasů, ale nakonec to zvládl.

V sobotu Kuba v hlavní soutěži porazil ve dvou setech mosteckého J. Machače. Jeho cestu za vítězstvím mu překazil J. Bitman. Kuba měl sice dobře propracovanou taktiku, ale chtělo to ještě trochu toho štěstíčka. :)

Lucka hrála mixa s Lukášem Kurzem z Astry Praha, los jim přidělil Petra Jelínka a Dominiku Kurzovou. Zápas se hrál na tři sety, ale vítězným se stal pro soupeře.

Péťa si v singlu pěkně mákla. Do prvního kola dostala T. Lajdovou, kterou porazila ve třech setech. Ve druhém kole narazila na H. Milisovou. Zápas byl boj pro obě hráčky, nakonec ho Péťa zvládla a postoupila do semifinále, kde nestačila na K. Tomalovou. Odvezla si z Benátek krásné třetí místo.

Lucka s Péťou v deblu v prvním kole přešly přes D. Šikalovou a M. Světničkovou. Ve druhém kole jim působily problémy T. Lajdová a Z. Klusoňová. Holkám se ale koncovka třetího setu vydařila lépe a v zápase zvítězily. V semifinále vyhrály opět ve třech setech nad K. Tomalovou a Š. Křížkovou. Finále si zahrály proti H. Milisové a E. Maixnerové. První set získaly víceméně bezproblémů i první půlka druhého setu vypadala nadějně, potom nastal zlom, prohrály druhý a pak i třetí set. Z turnaje si tedy odváží druhé místo.