Dvě bronzové medaile z OP U15

Post date: Apr 16, 2014 9:46:41 AM

Chemička Ústí pořádala v sobotu 12. 4. 2014 OP U15. Z našich hráčů se ho zúčastnili Martin Bolina, Jakub Šrejber a Michaela Řasová.

První disciplínou byl mix, kde Kuba s Míšou bohužel nestačili na soupeře hned v prvním kole. Martin, který hrál s Anetou

Skuhrovou (Super Star Most) se probojoval až do semifinále, kde podlehli pozdějším vítězům a odvezli si tak bronzovou medaili.

Ve dvouhře byli Kuba a Míša nalosováni už do předkola, odkud ani jeden nepostoupil dál. Martin v prvním kole nastoupil proti Davidu Seifertovi. Jeho dvouhru jsem měla možnost vidět. První set díky lehce laxnímu přístupu a zbytečným chybám prohrál těsně 19:21. Ve druhém setu se vzpamatoval a dokázal lehce vyhrát. Ve třetím, rozhodujícím setu, byl Martin trochu nervózní, což se projevilo na jeho zbytečných chybách, ale i přesto dotáhl zápas do vítězného konce. Ve druhém kole pak prohrál s prvním nasazeným a pozdějším vítězem Máchalem. Bohužel na tento zápas nenastoupil se vztyčenou hlavou a se snahou uhrát co nejvíce bodů a třeba i vyhrát. Chyběl mi jakýkoliv pohyb na kurtu a bojovnost. Byla jsem z tohoto přístupu zklamaná. Ale teď už se s tím nedá nic dělat a chce si z toho vzít do budoucna ponaučení a třeba i větší chuť k tréninkům. Bez nich se bohužel nikdo nebude zlepšovat a odstraňovat své nedostatky. A jak se říká "těžko na cvičišti, lehko na bojišti":).

Ve čtyřhře Kuba neměl spoluhráče, tak si ji nemohl zahrát. Míša hrála s Belákovou (Baník Most). V prvním kole holky prohrály těsně na dva sety (18,19) se Svobodovou a Hejčlovou. Martin se svým spoluhráčem z Teplic Ondrou Valtrem se lehce dostal do semifinále, kde do třetice narazil na pozdějšího vítěze Máchala. První set kluci prohráli až v nastavení (21:23), druhý set už tak těsný nebyl a kluci si z turnaje odvezli krásné 3. místo.