4. místo ve finále badmintonové olympiády

Post date: Jun 2, 2014 8:20:46 PM

Dne 31.5.2014 se konalo finálové (celorepublikové) kolo badmintonové olympiády dětí do 11 let. Náš tým startoval v oslabení a reprezentovali ho: Bětka Dragounová, Terka Zavadilová, Mára Oros a Páťa Valjent. Celkem se zúčastnilo sedm družstev (z Mostu, Prahy, Kladna, Pardubic a Ústí).

Rychlostní a koordinační štafeta byly pro náš tým opět likvidační. Na tom budeme muset zapracovat :) Hrabali jsme se z poslední příčky průběžného pořadí a došplhali bohužel "jen" na čtvrté místo.

V kolektivní hře jsme se nezalekli početní převahy ostatních družstev a dokráčeli si pro druhé místo (porazilo nás pouze Kladno 2:1). V podání všichni naši hráči odvedli solidní výkony, ale bohužel oproti ostatním badmintonovým oddílům nám chyběly body za 5. hráče, a tak na nás vyšlo až páté místo v této disciplíně.

Naši nejmenší však překvapili v badmintonu. Ve skupině obsadili druhé místo, tudíž hráli o celkové třetí, kde porazili tým Sokol Meteor Praha.

Ve vytrvalosti se rozhodovalo, jestli skončíme na celkovém třetím nebo čtvrtém místě. Na tým Prahy jsme bohužel nestačili (jejich tým byl složen z 5 kluků, tudíž není divu, že nám utekli :D ).

Na závěr bych jen dodala, že všem dětem děkuju za reprezentaci a popřála bych hodně štěstí do příští sezóny :)