Novinky‎ > ‎

Rumburk 2017

přidáno: 29. 8. 2017 7:22, autor: Adam Hájek   [ aktualizováno 6. 9. 2017 10:01 ]
Tak a je za námi sportovní soustředění v Rumburku 2017. Přinášíme vám tady poslední fotoalbum z více dní najednou. Dříve jsme dávali zpravodajství každý den - už i loňský rok v hlubokých lesích na severní výspě Česka vypadávaly všechny signály, ale letos jsme bydleli asi až na Antarktidě. Všechno zamrzalo. Na druhou stranu to prospívalo morálce a sportovci odříznutí od světa, youtouberů a blogerů podávali výkony jako nikdy. 
Platilo to od nejmenší skupiny, kde jsme měli 4-letou Sofču (možná 5-letou, ale nebyla si jistá) až po skvělé vyspělé hráče z nejstarší skupiny, která umí na kurtu pěkně zatopit i trenérům. A to jim je teprve 12 až 17 let. Tady stojí za zmínku i to, že 8 hráčů z našeho mladého Áčka bylo 14 dní před naším soustředěním na badmintonovém campu v Českém Krumlově. Takže na náš domácí camp již přijeli pěkně rozcvičení. To měl být podle rad trenérů ke konci sezony jinak každý, ale ne každému se prázdninový tréninkový plán podařilo zrealizovat a tuhnul již při druhém kolečku kolem bazénu. Ale třeba jen si rozvrhoval síly do celého dne.
Každé ráno se začínalo výběhem na horu Dymník v 7:00. Tam jsme se rozcvičili a lehce si na krátké vzdálenosti i zasprintovali. 
Pak se seběhlo na snídani ve formě švédských stolů, na kterou jsme si oproti předchozím letům zajistili i čerstvé ovoce. 
Po nejnutnější krátké pauze v koupelně a na převlečení se za dunění hudby z mohutného repráku rozjela fyzická příprava na atletické ploše. Cca 1:20 hodiny. 
Rychle napít a do haly. Tam jsme měli objednány bloky po 2,5 hodinách, kdy se jednotlivé skupiny částečně prolínaly. 
Na následující oběd se asi všichni těšili a většinou chodily rovnou z haly - jít se převléknout by byla zbytečná ztráta času. 
Poté následoval dlouhý polední klid, cca 38 minut. No a šlo se zase s radostí skákat přes švihadla nebo do haly, někdy nejdříve ven, někdy do haly. 
Blok odpoledních tréninků byl zpestřen nově zavedenou ovocnou svačinkou.
První den byl vynikající sladký meloun, rajčata a okurky.
Druhý den byl vynikající sladký meloun, rajčata a okurky. Někteří se ptali, jestli bude celý týden meloun. 
Třetí den byl ještě lepší sladký meloun, rajčata, okurky a jablka. Týmem se sborově neslo: "Zase meloun?"
Čtvrtý den byly jablka, okurky a rajčata. A v restauraci nebylo slyšet nic jiného než: "A kde je meloun?" 
Takže tak. 
Ale trenéři byli rádi, že se pozornost a vybíjení agresivity z kupící se únavy obrátily proti kuchyni a dennímu tématu melounu. 
Po traumatu ze svačiny se všichni s radostí vrhali do posledního tréninku dne, kde měli jistotu, že se nudit nebudou.
Dalším blokem byla večeře a následná společenská hra, většinou trvající až do čištění zubů. Poté už jen následovalo mírně nepopulární sbírání mobilů do centrálního trezoru a zasloužený spánek před galejemi následujícího dne.
Odměnou a úlevou v tréninku byl úterní fotbalgolf pro všechny. Taktéž populární vířivka byla objednána, těm co ji vyžadovali. Některým i vícekrát.
Dalším odreagováním tvrdému tréninku vystavených hráčů byly středeční bowling, Kimball - hra s lehkou gigantickou koulí, noční stezka odvahy v lese temnějším než temná komora a páteční diskotéka pořádaná zase za absolutní tmy s rozdanými zbylými hornickými tyčinkami.
Mimořádnou akcí celého campu byla celotýdenní Superexploringhalfdiamantgame, kdy nám rumburské panství povolilo dotěžit naleziště rumburských granátů. Ze všech účastníků se stali zlatokopové. Diamantová horečka vyvrcholila pátečním vyhlášením nejlepšího těžaře, předáním zlatých pohárů třem nejlepším a následnou dražbou plného stolu vzácných cen. Největší přestřelka se strhla hned o cenu první - šedivého slona. Vyhrála ho těžařka Sofča, když musela vhodit do placu celý bank 43 kamenů nad Fífou, který měl o 2 granáty méně. Ale to byl jen začátek pekla a vřavy, která následovala celou 1,5 hodinu poté. Aukční síň Sothebys nebo Monte Carlo by zbledla závistí.
Na závěr všeho zhodnotil krátkým projevem soustředění předseda a položil otázku, kdo příští rok nepojede? Výsledek hlasování - příští rok 11. - 18. 8. 2018 jsme v Rumburku zase - 99,7% hlasů pro je lepší výsledek než jakého se dosahovalo dříve ve volbách.
Tak to je k Rumburku asi vše a těšíme se zase za rok po další sezoně. 
Vaši trenéři
Martina Hončíková, Vojtěch Hájek, Vojtěch Oliverius, Radek Láník, Martin Málek.
FOTO ZDE: _

Comments