Novinky‎ > ‎

Reportáže ze soustředění

přidáno: 21. 8. 2014 4:03, autor: Petra Pilarova   [ aktualizováno 2. 9. 2014 12:35 ]


Sobota 16. 8. 2014

V sobotu jsme přijeli na soustředění do Rumburku. K obědu byla kuřecí roláda a šťouchané brambory. Po vybalení věcí do chatek jsme si dali v hale první trénink, který byl spíše rozehrávací, protože někteří jedinci drželi raketu poprvé od konce sezóny. Po večeři se hrálo bingo, ve kterém zvítězily Lucka Pilařová, Majda Militká a Bětka Dragounová.

Neděle 17. 8. 2014

Po vydatné snídani byl výběh v lese a pod vedením trenéra na atletiku děti procvičovaly atletickou abecedu. Poté jsme se přesunuli do haly, kde se trénoval pohyb po hřišti a údery. K obědu byla gulášová polévka a francouzské brambory. Po poledním klidu se běžel orientační běh, ve kterém byl za úkol zapamatovat si co nejvíce obrázků, které byly umístěny na trati. Nejlepší tým byl ve složení Kuželová, Kříž, Löfflemann a Müller Tomáš. Nato jsme se přesunuli do haly, kde následoval druhý trénink. K večeři jsme měli znojemskou pečeni s rýží. Ve večerní hře 5 proti 5 zvítězili Löfflemann, Šrejber, Bolina Martin, Kříž a Hájková. Pro Pepču Kříže a Matyáše Löfflemanna byl dnes úspěšný den.

Pondělí 18.8.2014

Kombinace druhého dne tréninku a brzkého vstávání se podepsala na ospalé atmosféře ranních tréninků. Abychom v tom nepokračovali celý den, zvýšili jsme raději fyzickou zátěž s externím specialistou na fyzický fond Vojtěchem O. K obědu byla rajská omáčka s kolínky. Trenéři místo polední siesty zajeli zamluvit lanový park a fotbal-golfové hřiště, obojí vypadá perfektně a jestli vydrží počasí, bude to pro děti ve středu skvělý zážitek. Odpolední blok tréninků jsme začali zase v hale, kdy jsme letos vděční za chladnější počasí, protože jindy to bývá prádelna. Tak jako každý den i dnes se jeden z nejlepších trenérů Adam Hobzik, ze kterého jsou děti nadšené, vystřídal u jednotlivých tréninkových skupin. Po části v hale následovala atletická olympiáda se skokem do dálky, trojskokem, hodem oštěpem, hodem raketou a sprintem.Všechny děti se oproti loňskému roku zlepšily a kdyby nás nevyhnal déšť, tak bychom tam byli ještě teď (20:00), protože chtěly další a další opravné pokusy kvůli zlepšení a předehnání kamarádů. K večeři pak  byly velice populární buchtičky se šodó. Teď, když se píše tato zpráva, všechny děti koulí koulemi a rozdávají si to na bowlingových drahách. Výsledky bowlingu budou v komentáři z dalšího dne. Fotografie z každého dne budou přidány na facebook a sem umístěn odkaz. 

Úterý 19. 8. 2014

Úterní den jsem započali venku, kde jsme vytáhli žebříky, medicinbaly, švihadla, míče atd.. a dali jsem si pořádně do těla kruhovým tréninkem. Následoval trénink v hale, který byl zaměřen na pohyb na kurtu. K obědu jsme si dali přírodní kuřecí plátek s rýží. Po polední pauze si dospělí šli zahrát beach volejbal, kde holky porazily kluky ve třech setech, a tím tak vyhrály nanuka. Děti hledaly po areálu schované lístečky s písmeny, které doplňovaly do tajenky. Nejrychlejšími hledači se stali Oros, Poláček a Löfflemann. K večeru jsme se přesunuli opět do haly na druhý trénink. K večeři byly špagety s masovou směsí, které všem chutnaly. Po večeři si děti zahrály bingo a starší mezitím připravovali stezku odvahy, která měla velký úspěch. Někteří ale neměli tolik odvahy, aby ji prošli.

Vítězové z pondělního bowlingu byli: Hingar (104), Křížová (64), Novák (92), Lochnerová (63), Podolský (149), Pelikánová (132).

Středa 20. 8. 2014

Dnešní den jsme měli budíček zase brzy, protože první trénink v hale začínal už od 8:00. Trénink byl zaměřen na úderovou techniku. Ve volném čase před obědem si děti venku zahrály fotbal a přehazku. V poledne jsme hlad zahnali hamburgrem s hranolky, a poté jsme se vydali směr Dýmník. Odvážnější jedinci si zalezli na lanovém centru a zbytek šel vyzkoušet novinku - fotbalgolf. Toto volnější odpoledne se dětem líbilo a zasoutěžily si mezi sebou v 5členných týmech. K večeři byla oblíbená svíčková s houskovým knedlíkem. Jako večerní hru vedoucí připravili překreslování obrázků ve 3členných družstvech. Vítězný tým ve složení Plzák, Přenosilová, Salava opět vyhrál nanuka.

Čtvrtek 21. 8. 2014

Jako každý den i ve čtvrtek jsme si dali vydatnou snídani a po ní jsme se vydali k bazénu na dopolední trénink, kde se s lehkými obměnami zopakoval kruhový trénink z úterý. Na to navazoval trénink v hale. Piloval se pohyb po kurtu a technika úderů. K obědu byl kuřecí řízek s bramborem a okurkový salát. Po polední pauze jsme dodělávali atletiku, ve které nakonec zvítězili : Šrámek, Pelikánová, Löfflemann, Kováříková, Běhounek a Neumannová. K večeru byl opět trénink v hale, kde jsme hráli zápasy. Ve 20:30 jsme si k večeři dali těstoviny se sýrovou omáčkou. Jako hřeb dnešní dne bylo divadlo, které si děti měly připravit na následující slova: vozembouch, jehelníček, yetti, bradavice, jmelí, sršeň, monstrum, Afrika. Děti chválíme za přípravu, všichni se skvěle bavili.

Pátek 22. 8. 2014

Poslední den na soustředění probíhal obdobně jako ostatní. Po snídani následoval trénink v hale, kde se hrály zápasy v singlu. V nemladší skupině zvítězili Koubek V. a Koubek F. Starší skupinu ovládl Hingar a v nejstarších všechny přehrál Šrámek. Po odpoledním tréninku se děti vydaly do plaveckého bazénu, kde si mohly zaskákat ze skokanského můstku a vyblbnout se ve vodě. Po večeři nastala příprava na závěrečnou diskotéku, na které se tancovalo ostošest.


Celé soustředění proběhlo bez sebemenších problémů a až na pár klíšťat, lehce zvrtnutých kotníků se naštěstí nic vážného nestalo. Děkujeme všem zúčastněným, doufáme, že jste si to užili a těšíme se na příští rok!!Comments