Novinky‎ > ‎

Memoriál Petra Sima

přidáno: 21. 4. 2014 6:01, autor: Petra Pilarova   [ aktualizováno 21. 4. 2014 11:35 ]
V sobotu 19. 4. 2014 se konal turnaj Memoriál Petra Sima v Liberci. Z Chemičky jsme odjely na turnaj jen já (Petra Pilařová) se ségrou Luckou.
V mixu jsem hrála s Radimem Dvořákem a hned v prvním kole jsme podlehli na 3 sety pozdějším finalistům turnaje Zahrádkovi s Maixnerovou. Škoda těch nevynucených chyb v koncovce rozhodujícího setu, které jsme udělali.
    Lucka, která hrála s Lukášem Kurzem, byla podstatně úspěšnější. V prvním kole lehce přehráli pár Port – Cinková.  V druhém kole na ně čekal už těžší pár a to Louda– Kolářová, se kterým si také dokázali poradit na dva sety. V osmifinále narazili na první nasazený pár turnaje a také finalisty z MČR 2014 Kohoutek-Milisová. První set byl velice vyrovnaný, tahali se o každý míček, ale koncovku lépe zvládli Lucka s Lukášem. Od druhé poloviny druhého setu byl zápas jasně v režii našich hráčů a tak porazili favority turnaje na dva sety. Lucka s Lukášem hráli opravdu výborně, nedalo se jim nic vytknout. Zápas jim oběma sedl. Semifinálový zápas se odehrál až druhý den v neděli. Jako soupeři se k nim probojoval pár Zahrádka-Maixnerová. Celý zápas byl vyrovnaný až do úplného konce, bohužel pro Lucku a Lukáše neskončil šťastně, a tak si odváží z Liberce bronz.

Singl jsem hrála pouze já. V prvním kole jsem snadno prorazila Hanu Kolářovou. V osmifinále na mě čekala Martina Vacková.  V obou setech byly výměny vyrovnané, ale opět se ukázalo, že koncovky nejsou moji silnou stránkou, a tak jsem prohrála na 2 sety. Na turnaji jsem potvrdila své nasazení a skončila na 5. -8. místě.

Ve čtyřhře žen jsme díky našemu nasazení byly předsazené do druhého kola. Takže nám stačilo vyhrát jeden zápas proti Kurzové a Zychové a postoupily jsme do semifinále, které se, stejně jako mix, hrálo až v neděli. Tam na nás čekal pár Vacková-Krejčová. Zápas měl vyrovnané výměny, ale celou dobu jsme měly větší převahu a jistotu, a to nás dovedlo k vítězství a postupu do finále. Tam se jako druhý pár probojovaly Maixnerová s Milisovou, takže nás čekala odveta z Plzně. Věděly jsme, že zápas bude velmi těžký. První dva sety se hrály dlouhé a vyrovnané výměny a bylo těžké  položit míček na zem a dát bod. První set byl úspěšnější pro nás, v druhém jsme těsně, s 19 body prohrály. Tak se šlo do rozhodujícího setu, kde nám bohužel začátek zrovna nesedl. I když v druhé polovině to bylo lepší, už jsme nedokázaly stav dotáhnout. Z Liberce si ale odvážíme krásné druhé místo.
Comments