Novinky‎ > ‎

Krajský přebor U13, Most, 2014

přidáno: 11. 3. 2014 13:51, autor: Vojtěch Hájek   [ Aktualizováno 17. 3. 2014 3:45 uživatelem Bc. Martina Hončíková ]
   

     V sobotu se v Mostě odehrál Krajský přebor kategorie U13, na který se vydala ústecká ekipa v počtu 10 borců. A protože nemáme k dispozici soukromé letadlo ani autobus, abychom to pobrali, tak jsme vyjeli vláčkem. Na nádraží si trenéři ještě nebyli zcela jistí, jestli se ratolesti od rodičů dokáží odpoutat, ale nakonec to zvládli všichni bez jediné ukanuvší slzy. V rychlíku se to rozdělilo na pánské a dámské osazenstvo a podnikali se vzájemné (časté) návštěvy. 
    V hale jsme byli první, a tak jsme to oslavili rozcvičkou. 
    Po společném nástupu se rozjela soutěž mixů. O jednotlivých výsledcích zápasů se nebudu déle rozepisovat, tak jako u ostatních disciplín, protože je možné se na ně podívat v přiloženém pavouku. Nejlepšího výsledku dosáhli LInda Hájková s Adamem Hingarem - bronz. Prohráli s celkovými vítězi. 
    Na druhou medaili a opět bronzovou si sáhla dvojice Kuba Johanovský s Adamem Hingarem. A opět, tak jako mix, nestačili na celkové vítěze. Tím se ve všech disciplínách stal naprosto skvěle hrající Jakub Cach, současná česká deblová jednička.
    Výsledky všech ostatních se neblyští drahým kovem, ale výkony podali skvělé a trenéři jsou na ně pyšní. Nikdo zápas neodevzdal, všichni bojovali jako lvi. I skoky - rybičky byly k vidění. Krásně si všichni navzájem fandili. Z turnaje budou také vycházet některé poznatky pro další práci v tréninku. Techniku úderů máme zvládnutou velmi dobře a teď se více zaměříme na dynamiku pohybu, která bude vycházet z dobré fyzické připravenosti borců. A co to jako je? :-) Je na každém hráči, aby ve volném čase jen nechodil někam pinkat přes síť, ale aby se rozběhl alespoň na vzdálenost 6 km - nejlépe střídavým tempem - sprint x klus. Bez toho bude červený jak rak po prvním setu každý. :-)
    Za odměnu z dobře zvládnutého turnaje si parta ústeckých badmintonistů mohla vybrat kam se zajde vše oslavit. A vyhrál to "mekáč". Jednohlasně. Mají tam prý nejlepší zmrzlinu. Tu tam však pro naší výpravu natočili jen jednu. :-) Všichni ostatní (asi jsou to silní a agresivní hráči) se zakousli do masa. 
    Cesta do Ústí vláčkem byla bez problémů, ale ne v poklidu. Tak halasné oslavy vydařeného turnaje nemůže mít ani Sparta jedoucí z Ostravy. A protože jsme jeli krásným jednoprostorovým "Sharkem", tak nás znají cestující z Mostu až do Ústí.

Komentáře od hráčů:

Kája Křížová

Když jsme vlakem přijeli na nádraží a autobusem do haly, byli jsme všichni (hlavně my holky) rádi, že si můžeme sundat "3 tunové bagy". Hráli se mixy, debly a singly do 21 bodů na 2 vítězné sety. Nikdy jsem si nemyslela, že set za stavu 20:16 pro mě můžu ještě prohrát.

Linda Hájková

Na turnaj jsme jeli vlakem a museli jsme brzo vstávat, ale mně to nevadilo. Mám bronz ve šmíšené čtyřhře s Adamem Hingarem. Čtyřhru jsem hrála s Kájou a moc mě bavila. Asi všem se tam líbilo, mně teda jo, ale bez zakončení v Mc Donaldu by to nebylo úplně ono. Tak turnaj skončil a sobota byla pryč.

Michal Salava

Na turnaji se mi líbilo, že jsme byli v hale jako první a měli jsme proto času na rozehru. Turnaj měl svižný průběh, zápasy se vyhlašovaly rychle, takže jsme moc dlouho neseděli. Zdálo se mi, že jsme se navzájem podporovali. A sladká tečka na konec: výlet do „Mekáče“ mňam. Turnaj se mi líbil.

Bětka Dragounová

Jeli jsme vlakem a to se mi moc líbilo, ale museli jsme brzo vstávat. Když jsme šli z nádraží do haly, tak jsem si už myslela, že bag neunesu, protože mi mamka dala velkou svačinu. Proto jsem jí musela už cestou, abych to neměla tak těžké. Na turnaji bylo dobrý i to, že jsme si tam všechny holky koupily náramek BADMINTON. To by mi mamka asi nedovolila. Všichni jsme hráli asi dobře, protože nás trénéři moc nehubovali. Celý den se mi líbil.Vše si můžete prohlédnout ve fotogalerii: fotoreportáž

Výsledky: 


Ĉ
Petra Pilarova,
12. 3. 2014 4:46
Comments