Novinky‎ > ‎

Běhounek a Pálinkáš na turnaji nejvyšší kategorie GP-A v Aši

přidáno: 7. 2. 2017 13:05, autor: Adam Hájek
Na turnaj nejvyšší kategorie GP-A U13 v Aši si právo účasti vybojovali naši 2 reprezentanti Ondřej Běhounek a Ondřej Pálinkáš. Ten první dokonce nemusel hrát kvalifikační krajský turnaj kategorie C, tak je dobrý. :-)
Na turnaj odcestovali kvůli aklimatizaci na vysokohorské prostředí s trenérkou Martinou již v pátek. (vysoké hory jsou pro Ústečáky skoro všude - níže v Česku leží jen Děčín. :-))

Pro Ondřeje Pálinkáše to byl 2. velký turnaj v životě (první bylo MČR v Českém Krumlově), Ondřej Běhounek se na Áčko a ještě k tomu znova v Aši podíval podruhé. (na MČR v Krumlově byl také) V singlech se více dařilo Běhounkovi, který vypadl až ve čtvrtfinále s Rázlem těsně 21:18, 21:18 a byl to pro něj tak trochu smolný los, protože s ním dlouhodobě bojuje i na krajské úrovni. Pálinkáš, oslaben po chřipce, kdy týden před turnajem proležel, ale nechtěl si ho nechat ujít, nestačil na Šebestu z Brna a prohrál na tři sety 28:26, 9:21 a 10:21. 

Ve čtyřhře kluci dosáhli na pěkné čtvrtfinále, kdy opět narazili na starého známého Rázla hrajícího s Dvořákem z Českých Budějovic. Ti našim klukům vystavili stopku v dalších bojích a sami pak celý turnaj vyhráli. Prohra s vítězi tak může být trochu útěchou z nepříznivého losu. 

Nejúspěšnější disciplínou se tak pro nás stal mix. V něm Ondřej Běhounek s Karolínou Fišerovou z Mostu SKVĚLE zaváleli a ze západní výspy Čech si přivážejí bronzovou medaili. Za zmínku stojí zápas ve druhém kole, kde ve dvou setech přejeli nasazený pár č. 3 Hnilica, Žurková a na lopatě skončili až v semifinále Dvořákovi s Novákovou. 

Za parádní výsledky za klub gratulujeme a radost jste udělali i trenérům. A pro ostatní hráče klubu můžete být tentokrát vzorem. :-

P.S. 
foto obou borců je z letní ukrutně náročné přípravy v Rumburku, kde musejí zvládat kvůli kompexnosti přípravy i všechny ostatní známé sporty. Tady zrovna mydlí prknem do balónu na startovací rampě z flašky, stříbrné kosmické lepenky a prázdné tuby od míčů, což je něco jako baseball.

Comments